کمک ۵۴ میلیون تومانی مساجدشهریار به زلزله‌زدگان | پایگاه اطلاع رسانی مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک اسدآباد
مسجد صاحب الزمان (عج)‌شهرک اسدآبادیکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

کمک ۵۴ میلیون تومانی مساجدشهریار به زلزله‌زدگان | پایگاه اطلاع رسانی مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک اسدآباد

حدیث هفته: حضرت امام خامنه ای : مسجد «پایگاه انواع فعالیت‌های اجتماعی» است و در تقویت فکری و ترغیب مردم به فعالیت‌های گوناگون اجتماعی نقش اساسی دارد.

مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان شهریار، گفت: در حدود ۱۰۰ مسجد این ناحیه، کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان گردآوری شد که از جمله آن‌ها جمع‌آوری مبلغ ۵۴ میلیون تومان کمک نقدی بود.

حجت‌الاسلام عبدالحسین حیدری درباره اقدامات صورت گرفته در مساجد ناحیه شهید اشرفی اصفهانی برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: ۱۰۰ مسجد ناحیه شهید اشرفی اصفهانی همواره در زمان وقوع حوادث در کشور، آماده فعالیت و مشارکت در زمینه کمک‌رسانی به نیازمندان و آسیب‌دیدگان آن‌ها هستند.

وی افزود: ما در همان ساعات نخستین زمین لرزه در غرب کشور با تمام ائمه جماعات ناحیه شهید اشرفی اصفهانی تماس گرفتیم تا در مساجد آن‌ها کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی برای ارسال به مناطق آسیب‌دیده گردآوری شوند.

مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی مرکز رسیدگی به امور مساجد، خاطرنشان کرد: آمار به دست رسیده از کمک‌های نقدی ۲۰ درصد از مساجد این ناحیه حدود ۵۴ میلیون تومان بود که به حساب هلال احمر جمهوری اسلامی واریز شد.

حجت الاسلام حیدری در مورد کمک‌های غیرنقدی مساجد ناحیه شهید اشرفی اصفهانی به آسیب‌دیدگان زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: از سوی مردم شهرستان شهریار چند دستگاه کامیون برای انتقال کمک‌های غیر نقدی مردم اختصاص یافت که شامل وسایل گرمایشی، خوراکی، بهداشتی، چادر اسکان و … بود و خوشبختانه به تا به امروز همه آن اقلام به جمعیت هلال احمر واگذار شده است.

وی اضافه کرد: در برخی از مساجد ناحیه شهید اشرفی اصفهانی نیز مردم خود به صورت خودجوش کمک‌های مردمی را به دست آسیب‌دیدگان زلزله غرب کرمانشاه رساندند.

۱۰
نظرات و ارسال نظر